یادگیری یک زبون خارجی می تونه زندگی شما رو به شکلای زیادی بهبود بخشد و بر مواردی مثل سلامتی، فرصتای شغلی، روابط و رشد و پیشرفت فردی اثر بزاره. بدیش اینه عموما آدما در یادگیری زبونای دیگری غیر از زبون مادری شون بسیار تنبل هستن. وقتی زبون دیگری رو بدونین دره های زیادی به روی تون گشوده می شه. در این مقاله ۷ دلیل اشاره می شه که می گه یادگیری یک زبون خارجی چه تاثیری در زندگی شما داره.

 

بهبود سلامت ذهن

یادگیری یک زبون خارجی چه تاثیری در زندگی شما داره؟ آموزشی

تحقیقات و تحقیقای زیادی هست که نشون دهنده ی امتیازات و اهمیت یادگیری زبونایِ خارجی بدون در نظر گرفتنِ سن و ساله. این امتیازات عبارتند از بهبود حواس و حافظه، تمرکزِ بیشتر و بهبودِ مهارتِ شنیدن. تستای آنلاین زیادی واسه تعیینِ سطحِ زبون هست و یافتنِ یک تست خوب کار مشکلیه البته می تونیم به کمک تستای جور واجور تا حدودی سطح خود رو در یک زبون .

افزایش فرصتای شغلی

زبونای خارجی به شکلای مختلفی می تونن فرصتا و چشم اندازه های شغلی شما رو بهبود بخشند. خیلی از شرکتا در کشورهای مختلفی در سراسر جهان فعالیت می کنن، پس استخدام کارکنانی که کمه کم یک زبونِ دیگر رو میدونن، حیاتیه. هر چه تعداد زبونایی که میدونید بیشتر باشه، شغلای بیشتری در انتظار شماس و واسه مشاغل بیشتری انتخاب میشید. وقتی در مقابل شخص دیگری واسه استخدام قرار می گیرین، دانستن یک زبون، مهارت قابل قبولیه که شما رو نسبت به بقیه کاندیداها، جدا می کنه.

دوستی و ایجاد رابطه

یادگیری یک زبون خارجی چه تاثیری در زندگی شما داره؟ آموزشی

دانستن یک زبون دیگر به شما این امکان رو می ده تا با افرادی که به این زبون صحبت می کنن، آشنا شید و رابطه دوستی برقرار کنین که بدون دانستن زبون، ایجاد این روابط ممکن نمیشه. جدا از اینکه روابط و دوستیا، شما با یک زبون دیگر، می تونین با فرهنگای جور واجور آشنا شید و در مباحث و موضوعات هیجان انگیزی شرکت کنین که تا پیش از اون امکانش رو نداشتید.

می تونین با فرهنگا، دیدگاه ها و ارزشای کشورهای دیگر آشنا شید و دیدگاه بقیه مردم جهان رو در مورد فرهنگ و نحوه ی زندگی خود بدونین. صحبت به یک زبون دیگر به شما اجازه می ده دوستیا و روابط عمیق تری با بقیه داشته باشین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   یک روش علمی واسه یادگیری آسون تر

امکان سفر به نقاط جور واجور

یادگیری یک زبون خارجی چه تاثیری در زندگی شما داره؟ آموزشی    در تعطیلات، سفر به مناطقی که با زبون اونجا آشنایی دارین، تجربه فوق العاده ایه. هیچی جالب تر از این نیس که بتونین خیلی راحت با افراد محلی رابطه برقرار کنین، مسیرتون رو پیدا کنین و با هر کسی که خواستین صحبت کنین.

یکی از مهمترین امتیازات دانستن یک زبون خارجی اینه که اون زبون ممکنه در نقاط مختلفی از جهان مثل کشور اصلی مورد استفاده بگیره، مثلا زبون اسپانیایی در اسپانیا، مکزیک، کلمبیا، آرژانتین، پرو، شیلی، کوبا و خیلی از کشورهای دیگر صحبت می شه.

بهبود قدرت یادگیری

وقتی زبون جدیدی رو یاد می گیرین، مغز شما به طور خودکار، راهی واسه یادگیری بهتر پیدا می کنه. اگه شما بخواهید چندین زبون دیگر یا مهارتای دیگری یاد بگیرین، تسلط بر یک زبون دیگر می تونه آمادگیِ ذهن شما رو واسه یکی بودن با یادگیری علم و اطلاعات جدید، بیشتر کنه.

لذت بردن از سبک زندگیای جور واجور

یادگیری یک زبون خارجی چه تاثیری در زندگی شما داره؟ آموزشی

صحبت به یک زبون خارجی این امکان رو واسه شما جفت و جور می کنه تا با آثار هنری کشورهای دیگر آشنا شید. دیگر احتیاجی به کتابا و فیلمای ترجمه شده یا دوبله شده ندارین و می تونین زیبایی آثار هنری رو در زبون اصلی شون مشاهده کنین، این آثار می تونه فیلمای بالیوودی، رپ سوئیسی یا هر چیز دیگر باشه که میشه اونو در بهترین حالت ممکن درک نمود.

اعتماد به نفس

شکست دادن ترسا و تردیدها، درس گرفتن از اشتباهات بقیه، شناخت بهتر از خود و به رقابت کشیدن خود، از مزایاییه که دانستن یک زبون خارجی داره و عزم و جربزه شما رو بیشتر می کنه. تمرینِ این زبون راهی مناسب واسه شکست دادن احساسِ ناامنی و صحبت کردنِ آسون با بقیه افراده.

یادگیری یک زبون خارجی چه تاثیری در زندگی شما داره؟ آموزشی

وقتی قصد دارین یادگیری رو شروع کنین، می تونین قبل از اون با کمک تستا و آزمونای آنلاین سطح خود رو تا اینطوری به اعتمادبه نفس بیشتری شروع کنین. بعضی سایتا مثل Sporcle و Transparent و برنامه هایی مثل Rosetta Stone روشی تعاملی واسه یادگیری دارن و می تونین خودتون به طور آنلاین یا به همراه بقیه افراد، زبونای دیگر رو یاد بگیرین.

منبع : lifehack

(به مدت محدود)


دسته‌ها: آموزشی