یک اشتباه خطرناک ارتباطی و راه مقابله با اون

بعضی وقتا چیزای کوچیک و به ظاهر کم اهمیت هستن که می تونن بیشترین تغییر رو واسه داشتن یک رابطه خوب بسازن.

ایجاد یک رابطه مناسب، پایه و پایه رابطه ها­ ی موفقه، چه اون رابطه یک پیوند محکم بین والدین و فرزندان باشه، چه اولین روزهای یک دوستی جدید و چه شروع یک عشق نوپا. اما یک اشتباه خطرناک ارتباطی هست که بیشتر ما از اون بی اطلاعیم و می تونه در رابطه هامون اثر سوئی بزاره که در این مقاله با اون آشنا میشید.

یافته روانشناسان واسه داشتن حالی خوب آموزشی

شاید فکر کنین پایه های یک رابطه خوب رو رعایت می کنین، خوب گوش می ­کنین، اون چیزایی که نیازه رو با طرف خود در بین می ذارین، به دنبال شفاف سازی نکاتی که متوجه شون نمی شین هستین و خیال تون راحته که زبون بدن تون حس اعتماد ایجاد می کنه. ولی خطاهای مشخصی در ایجاد رابطه وجود دارن که ممکنه حتی ناخواسته و ناآگاهانه، اونا رو مرتبا انجام بدین. واسه اینکه بتونین روابط فردی تون رو یک مرحله جلو ببرین لازمه از اینجور ایرادهایی باخبر باشین و دقت کنین که از اونا پرهیز کنین.

خطر مقایسه کردن افراد با همدیگه

یکی از عادی­ ترین دام­ های ایجاد رابطه، تمایل ما به مقایسه کردنه. در خیلی از موقعیت ­ها، مقایسه ­ی دو یا چند گزینه یا موقعیت درست و به جاه. مثلا ممکنه در محل کار بخشی از یک نرم افزار رو در مقایسه با نسخه ­ی قبلی اون، «در کاربرد سخت تر» یا «در ظاهر قشنگ تر» توضیح کنین. این کار خوبیه. اینجور مقایسه ­هایی به بقیه افراد کمک می کنن. ولی مقایسه هایی که در روابط شخصی اتفاق میفته خیلی هم بی ضرر نیستن.

به چه دلیل؟ ساده بگم وقتی مقایسه می کنین، در حال قضاوت کردن هستین. یک نمونه اون مقایسه ­ایه که بعضی وقتا والدین بین فرزندان شون انجام می ­دهند. همه ما می ­دانیم که شنیدن جمله­ ی «به چه دلیل نمی ­تونی مثل خواهر یا برادرت باهوش/ تمیز/ منظم باشی؟» تنها باعث می شه به عزت نفس کودک آسیب برسه. گرچه مهمه که حواسمون به مقایسه های «خوب» هم باشه.

یافته روانشناسان واسه داشتن حالی خوب آموزشی

وقتی کسی رو قضاوت می کنین، حتی اگه قصد مثبتی داشته باشین معمولا به طرف مقابل حس بازنده بودن میدید. مثلا، اگه با بیان این جمله که طرف مقابل تون مثل به فرد معروفیه قصد تعریف کردن از اونو دارین غیرمستقیم دارین می گین که خود اون فرد، شخص جذابی نیس. بلکه تنها به خاطر این مورد توجه که به فرد دیگری شباهت داره. به عنوان یک مثال دیگر، بذارین فرض کنیم که شما یک معلم پیانو هستین که به یکی از علم­ آموزانش می ­گوید «اگه به تمرین ات ادامه بدهی روزی رو می بینم که می ­توانی بهترین علم­ آموزم باشی!» در اول ممکنه این جمله، تشویق به نظر برسه، ولی مثل نمونه ­ی قبلی، اینجور مقایسه ­ای از ارزش و بهای فردی که داریم اونو سوژه ی مقایسه قرار میدیم کم می کنه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   یادگیری زبون دوم در بزرگسالان با ۶ ایده واقعا کاربردی

اگه می خواید کسی تغییر کنه روش متفاوتی رو امتحان کنین

نگاه اول می گه بهترین راه حل تمرین اینه که فرد دیگر رو به خاطر اون چیز و اون کسی که همین حالا هست تقدیر و تشویق کنیم. اولِ کار ممکنه کمی سخت به نظر برسه، اما همیشه اون چیزایی که در مورد اون فرد دوست دارین و خوشی و لذتی رو که اون به زندگی­ تون آورده به خود یادآوری کنین. اینطوری نصف راه رو رفته اید. بهتره از یک فرد طبق اون چیز و اون کسی که واقعا الان هست تعریف و تعریف کنین تا اینکه بگید اگه تغییری در خود بسازه، فرد بهتری هستش.

روش دوم اینه که خودتون یک الگو باشین. مثلا، اگه دوست دارین، دوست ­تون برون ­گراتر باشه و موقع برنامه ­ریزی واسه یک گردش یک روزه پیشقدم باشه، به چه دلیل سعی نمی ­کنین که این ویژگی ­ها رو در خود پرورش بدین و تقویت کنین؟ ما دوست داریم از کسائی که واسه شون احترام قائلیم تقلید کنیم، پس اگه با کسی رابطه ­ی محکمی دارین، الگوبرداری از رفتارهای مثبت می تونه باعث تغییر مثبت شه.

به هرحال، شما از عهده­ ی این کار برمی ­آیید، فقط لازمه که دست از مقایسه کردن وردارین!

منبع : lifehack.org

دسته‌ها: آموزشی