قیچی

اره باغبانی

این وسیله یکی از وسایل محبوب باغبان هاست. اونا میگن ارهایی که لبه های دندانه دار یا تیغهای منحنی شکل دارن، واسه برش ریشه ی درختان یا گیاهان بزرگ، قطع کردن درختان یا حدس سن اونا با استفاده از برش تنه درخت کاربرد بسیار دارن. در سایت دیوار و در بخش فروش وسیله باغبانی، اره آروا دو موتوره به قیمت توافقی آگهی شده. اگه در جست و جوی اره باغبانی کوچیک تری هستین، یک اره مخصوص بریدن ریشهای کوچیک به قیمت ۱۸ هزار تومن به فروش می رسه.

چمن زن

چمن زنا واسه باغ یا پارکای سبز و دارای چمن، حکم آرایشگری رو دارن که بعضی وقتا بایددستی به سر و روی اونا بکشه و چمنا رو کوتاه کنه. چمن زنا به چند دسته مثل بنزینی، موتوری، برقی و دستی تقسیم می شن. به نظر می رسه در این بین نوع بنزینی اون از بقیه شکلای جور واجور قیمت بیشتری داره. مثلا در سایت دیوار یک چمن زن بنزینی آکبند در مارک گلف، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومن قیمت گذاری شده. این نوع از چمن زنا واسه فضاهای بزرگ یا چمنای وحشی خودرو کاربرد داره.

خاک

فروش وسیله باغبانی تنها به قیچی، اره، آبپاش یا دستگاه چمن زن خلاصه نمی شه. اول به ساکن باید به سراغ خاک مناسب رفت. اگه در فکر پرورش گلای آپارتمانی هستین، باید خاکی رو انتخاب کنین که بی معطلی آب در اون جذب می شه. انتخاب این دسته از خاکا خیلی سخت نیس، اما اگه در فکر پرورش درختچهای ریشه دار هستین، حتما باید ترکیبی از پیت ماس، کوکوپیت و کود برگ رو به عنوان خاک مطلوب انتخاب کنین. این نوع خاک واسه پرورش بن سای یا شکلای جور واجور پیاز مناسبه. در سایت دیوار هر کیلو از خاکای کوکوپیت و پیت ماس به قیمت ۱۰ هزار تومن به فروش می رسه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   یک رزومه جذاب چه ویژگی هایی داره؟

منبع : ویرلن

دسته‌ها: آموزشی